Remek kinézet, csodás közérzet!

Fitnesz és Coaching

Fitnesz és Coaching

10 hiba, amit elkövethetsz az újévi célok kitűzésénél

2019. december 31. - Blanka Hámori

1. Nincs valódi motivációd:

a belső, magasabb minőségű motiváció, amihez valamiféle értékteremtés köthető, sokkal tovább kitart és több erőt ad, mint a felszínes vagy megfelelési vágyból fakadó "motiváció"! Például jobban fog menni a sport, ha fittebb, magabiztosabb akarsz lenni, aktívabb a családod körül, mintha arra koncentrálsz, hogy minden barátnőd vékonyabb nálad...

2. Kevered a célokat és teendőket:

legyenek konkrét céljaid (pl.elindítom a vállalkozásom), de a feladatok listáját is készítsd el (pl.könyvelővel beszélni, ügyfélkaput intézni, weboldalt készíteni stb) és utóbbiakhoz köss dátumokat!

3. Másra vonatkozik a célod:

a célod kezdődjön úgy, hogy ÉN + aktív cselekvés (lehetőleg konkrétummal), vagyis pl.jobb kapcsolatot alakítok ki az anyámmal, ezért havonta egyszer érdeklődöm felőle. Az "anyámnak kellene..." vagy "bárcsak..." típusú kivánságok nem megfelelőek.

4. Nincs feladatlistád, eszköztárad:

legyen konkrét terved, mit vetsz be a célodért: legyenek eszközeid, információid, módszereid, segítőd, hatékony feladatlistád a témában. Pl.ha az eddigi fogyókúrás ismereteid nem hoztak eredményt, kezdj el tanulni, olvasni, más diétát válassz, ill. szakembert aki konkretizalja a feladataid.

5. Irreálisan kezeled az időt:

nézd meg reálisan, mennyi idő kell egy pl.klientúra felépítéséhez, 10 kiló leadásához, vagy ha megfoghatatlanabb a célod, belső változásra törekszel (pl.házisabb leszek, türelmesebb leszek párkeresésben, elengedek xy görcsöt stb.) akkor is hetekben-hónapokban gondolkodj.

6. Meg akarod úszni a valódi változást:

a pozitív végkimenetel, minden leendő előny mellett bizony a változásnak lesznek nemkomfortos részei. A fitnesznél maradva: önkontroll és aktivitás mikor pihennél, de pl. a kollégákkal való jobb kapcsolat kialakításánál kell majd nyitni ha nincs is kedved, és a lakásvásárlás majd spórolást igényel... ezekkel légy tisztában.

7. Nincs kellő segítőd a projektben:

legyen melletted, aki támogat és hiszi, hogy képes vagy fejlődni. (Néha a legközelebbi embereink bizonytalanítanak el, mert féltik a pozíciójukat, megszokásokat.) Ha szakember segít az utadon, az a tuti, de ha indítasz egy blogot a projektedről és csak "drukkereid" vannak az online követők személyében, az is jó.

8. Újabb célok a megközelítésbeli szemlélet váltás helyett:

néha a MIT helyett a HOGYAN-on kell változtatni. Triviális példa: nem egy újabb pozíciótól vagy tárgytól leszünk jobban, nem egy újabb projekt fog motiválni, ha épp kiégtünk... hanem más szemlélet, más énkép, más módszerek a mindennapokban, más világkép. Erről szól a belső munka.

9. Nem értékelted ki a múltad és jelent:

jó szligen, hogy "csak előre!" de nem igaz. Tudnod kell, reálisan megnézve, hol vagy most (pl.fogyás-cél esetén a jelenlegi edzettseged, súlyod, szokásaid átlátni feketén fehéren), ill.tudni, hogy a múltban mi működött és mi nem.

10. Nem hiszel a pozitív végkifejletben

Tudnod kell, hogy IGENI léteznek mesék: nagy dobbantások, elképesztő változások, hihetelen csodák. A legtöbbünkbe a család, az iskola és mindenféle okos ember pici korunktól plántálja, hogy "csak maradjunk a realitás talaján", ne akarjunk ugrálni és irreálisakat képzelni. Már a célkitűzésnél kétségeink vannak. Azt mondom: csináld úgy, mintha kizárt lenne, hogy kudarcot vallasz! 

Mit látnál, mit éreznél, ha sikerülne? Hogyan telne egy napod, kivel találkoznál? Miről beszélnél, hogyan készülődnél a lefekvéshez? Legyen igenis opció, hogy sikerülhet.

 

JANUÁRBAN 30 NAPOS KIHÍVÁS ITT A BLOGBAN! Önismereti és fitnesz tippek, módszerek, gyakorlatok: mindennapra 1, egy egész hónapon át! Várlak vissza ide a blogba szeretettel!!💗

süti beállítások módosítása