Remek kinézet, csodás közérzet!

Fitnesz és Coaching

Fitnesz és Coaching

A zsírpárnáid legrosszabbika

2016. augusztus 03. - Blanka Hámori

Szinte mindenkinek van valamilyen különösen utált kis zsírpárnája: kinek a has alsó része, kinek a comb belső része, kinek a csípője... Teljesen mindegy, melyik a Te "gumicicád", van egy zsírpárna, ami egészségügyi szempontból rosszabb bármelyiknél!

Ez pedig a hasüregen belül található, a szerveket körülpárnázó zsigeri zsír.

A zsigeri vagy hasüregi zsírok nem feltétlenül szemmelláthatóak, de annál veszélyesebbek: hiszen a szervek megfelelő működését gátolják, azok állapotát rontják! Gondolom, nem is kell túlmagyarázni, hogy egészségügyi szempontból az elzsírosodott szervek mennyivel nagyobb kockázatot jelentenek, mint mondjuk a comb külső felén található lovaglóháj vagy más, bőr alatt növekvő zsírszövet. (Persze ezek sem ártalmatlanok, kétségtelen.) Viszont a zsigeri zsírokról sokkal ritkábban hallani, és a szakemberek közül is kevesen hívják fel a figyelmet erre a problémára!

zsigeri

Pedig a zsigerizsírok szintje pontosan mérhető, és ha életmódváltásban vagyunk, akkor ez az adat is utánkövethető! Értelemszerűen csökkennie kell a zsigerizsír szintnek, ha a fogyás a cél. Lássuk, hogyan nyerhetünk rálásátást a zsigerizsír szintünkre:

 

  1. HÁZIMÓDSZER: DERÉK-CSÍPŐ HÁNYADOS

A derék-csípő hányadosból következtethetünk a megemelkedett zsigerizsír szintre, illetve nyomon követhetjük a változást. Mérjük le szabócentivel a derék, majd a csípő méretünket, és osszuk el a kettőt egymással. Ha pl. a derék 80 cm, a csípő pedig 100, akkor 80/100= 0,8 lesz az eredmény.  A lényeg, hogy 0,81 alatt legyen ez az érték, az ennél magasabb érték már kockázati tényezőt jelent a szervek közti zsírosodás miatt.

 

2. PROFESSZIONÁLIS MÓDSZER: INBODY MÉRÉSEK

Egyre több teremben ott állnak már az InBody testelemző készülékek, amikkel én is foglalkozom. Ezek a gépek már konkrét adatokat közölnek a zsigeri zsír szintünkről, akár négyzetcentiméter pontossággal meghatározva. Ezeket az adatokat a profibb edzők vagy dietetikusok már komolyan kezelik, és az összes változással együtt (testsúly, teszsír, izomtömeg, csontozat, ásványi anyag szint, fittségi szint, stb.) utánkövetik. Ha van lehetőséged, akkor az edzőtermedben kérdezz rá, van-e lehetőség ilyen mérésre (ha pedig edző vagy dietetikus vagy, nézz rá a készülékekre itt vagy iratkozz fel A professzionális testösszetétel elemzés hírlevélre itt.)

 

Ha tetszett a cikk, oszd meg az ismerőseiddel is, majd látogass el a honlapomra:

www.holisztikusfitnesz.hu

 

Üdv :) Blanka

 

süti beállítások módosítása